Hogwarts Rpg

Join the forum, it's quick and easy

Hogwarts Rpg
Hogwarts Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rp Nedir, Nasıl Yapılır?

Rp Nedir, Nasıl Yapılır? Empty Rp Nedir, Nasıl Yapılır?

Mesaj tarafından Taylor Alison Swift Salı Haz. 22, 2010 1:43 pm

Rpnin ne olduğunu bilmeyen arkadaşlarımızın sayısı çoktur.Rp bir oyundan ibarettir.İnsanlar gerçek hayattaki sıkıntılardan bunalmış olduklarından rpgye sarılırlar.Orada kendilerine bambaşka bir karakter yaratıp dilediğini yaptırma hakkına sahiptirler çünkü.Hayalgücünüze sınırlama koymak zorunda değilsinizdir.Bu dünyada imkansız yoktur!
Ancak kendinizi sınırlandırmaya kalkarsanız rpgnin sizce hiçbir yararı olmaz. Oynadıkça kendinizi bambaşka bir dünyada hissedersiniz.O dünya size anlaşılmaz bir keyifmutluluk verir.Aynı zamanda bu dünyada büyü de yapabilirsiniz ama kalkıpta bir 1.sınıf öğrencisi seherbaza ''avada kedavra'' yapmaya kalkarsa o hayalgücünü baya bir zorlamış demektir.
Şimdi oyuna yeni başlayanlarrpg nedir bilmeyenler ve rpgsi henüz geliştirilmemiş olanlar daha sıkı rp yapmaya çalışmalıdır.Rpgsinin tam zirveye ulaştığını hissettiğinde öyle mutlu olurlar ki!Şimdi ben daha çömezim yapamam diyorsanız size ilk rpgmi gönderiyim.
"Elizabeth45 göl kenarına gelip oturur.

Hataları görüyor musunuz?Zaten normalde(tamam rpgdeki hayat çokda normal değil)hiçbir büyücü ailesi-eğer kaçık değilse- çocuğunun ismine 45 eklemez.İlk önce nicklere çok dikkat edilmelidir.Ve diğer bir önemli kural ise mutlaka I. şahıs kullanılmalıdır.Yani ''yaptım, ettim'' rpgsidir.Rpg'yi kendi gözümüzden yazarız.Aynı zamanda geniş zaman değil görülen geçmiş zaman kullanırız.Rpde buda çok önemlidir.

Rpgden en önemli şey mantıktır arkadaşlar.Yani kalkıpta Karanlık Lady'e bir öğrenci(hogwartsdurmstragn vs.) lanet yapacak değil ya!Hayalgücü sınırsızdır ama mantığa uyumlu ancak mantıkla çözümlenemeyecek şeyler olmalıdır.Size bir hatalı rpg daha yazacağım..
Kod:

''Susan ravenclaw asasını elince sallayarak yasak ormanda yürür.Bir süre sonra sıkılır ve bağdaş kurarak yere oturur.O sırada toynak sesleri duyar.Bunların at adamı sürüsü olduğunu anında anlar.Asasını hazr pozisyona getirir ve birkaç gelişi güzel avada gönderiri.Ardından birkaç crusio.At adamlar korkar ve kaçarlar..''

Gördüğünüz gibi bu bir büyücü dahi olsa at adam sürüsüne karşı hiçbirşey yapamaz.Önceden de belirttiğim gibi geniş zaman kullanamaz.!

Size bunu tamamen düzgün bir rp ile anlatacağım.

Alıntı:
'Amy badem yeşili gözlerini açtığında güneşin çoktan etrafı aydınlattığını gördü.Yavaşça yataktan kalktı ve bal rengi tahta dolabın kapağındaki aynada kendi görüntüsünü inceledi.Son ceza alışından bugüne yorgunluğu kalmamıştı.Ama o kadar dosyayı belgelemekdüzenlemek bir ayını mahvetmişti.Uykusuzluktan şişmiş gözlerine baktı.O kadar iğrenç görünüyordu ki!Nerdeyse bir kofti bile sanılabilirdi.Hemen koyu yeşil cübbesini sırtına geçirdi ve aynaya birdaha bakmadan saçlarını topladı. Asasını aldıyüzünü yıkadı ve hızla büyük salona ilerledi.Bugünkü ders programı çok yoğundu.üst üste iki saat sihir tarihinden sonra birde bitkibilim vardı.Büyük salona vardığında çoğu kişi daha yeni geliyordu.Arkadaşlarının yanına oturdu ve biraz balkabağı suyu aldı..''

Şimdi arkadaşlar yeni başlayanlar ben böyle yapamam demeyin.İlk rp'm ile bugünkü rp'mi karşılaştırın.Sizde yapabilirsinizhemde hiç zorlanmadan.Yıllar gerek falanda demeyin.Benim için sadece bir yıl gerekti.

Son bir tavsiye...Rpgnizi göndermeen önce iyice bir okuyon ve önce kendiniz beğenin..

Hepinizin Rpg'nin büyülü zevkli ve eğlenceli dünyasında hoşça vakit geçirmesini diliyorum.
Taylor Alison Swift
Taylor Alison Swift
Kurucu-Hogwarts Müdüresi-İksir Profesör-Rawenclaw Bina Sorumlusu
Kurucu-Hogwarts Müdüresi-İksir Profesör-Rawenclaw Bina Sorumlusu

Rp Puanı
Rp Puanı Rp Puanı:
Rp Nedir, Nasıl Yapılır? Imgleft100/100Rp Nedir, Nasıl Yapılır? Emptybarbleue  (100/100)

http://sanalhogwarts-rpg.forummum.com

- Similar topics